Toshirô Mifune

8,5
7 059 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Toshirô Mifune

Słabo pamiętam. Film dzieje się w Japonii, bodajże lata 70te lub 80te. Głowny bohater grany chyba przez Mifune jest japońskim nacjonalistą. Stoi na czele jakiejś umundurowanej organizacji prawicowo-paramilitarnej. Na koniec niezadowolony z tego co się dzieje we współczesnej Japonii popełnia seppuku.

Inga__filmweb

To na pewno był Mifune? Opis pasuje do postaci Mishimy Yukio, zatem radzę szukać filmów opisujących jego historię.
Umundurowana organizacja, o której piszesz (jeśli to film o Mishimie) to Stowarzyszenie Tarczy (Tate no kai), którego założycielem był właśnie Mishima.

CKNorek

Dzięki za wskazanie tropu.
Film widziałam dawno i we fragmencie, a Mifune w nim to sobie sama wymyśliłam ;-) Nic dziwnego, że nie mogłam go znaleźć.
Film którego szukałam to: Mishima (1985) Mishima: A Life in Four Chapters

Jeszcze raz dzięki :-)

Inga__filmweb

Cieszę się, że mogłem pomóc. Jeśli interesuje Cię postać Mishimy, być może zainteresuje Cię także film "Yukoku", w którym gra główną postać: http://vimeo.com/41166505
Po samobójstwie Mishimy filmu nie można było nigdzie obejrzeć, ale jakiś czas temu ujrzał światło dzienne.

Pozdrawiam : )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones